Stempel nadruk grawer w fotoalbumach i fotoksiążkach

Dodatki do naszych Fotoksiążek i Fotoalbumów a właściwie wyjaśnimy na często zadawane przez Was pytanie czym się różni czcionka introligatorska od nadruku uv i graweru laserowego.

Sposobów nanoszenia napisów na okładki naszych fotoproduktów jest kilka. Jakie są zasadnicze różnice pomiędzy tymi technikami? Jaki efekt wizualny dają w praktyce? Odpowiedzi na te, oraz kilka innych pytań znajdziecie w poniższym tekście.

Czcionka introligatorska to chyba jeden z najstarszych sposobów znakowania. Była znana już przed Gutenbergiem. Nazywana jest również tłoczeniem na gorąco ze względu na sposób, w jaki jest wykonywana.

Polega na odciśnięciu ustalonego napisu na okładce, przez co powstaje wgłębienie. Kolor wyżłobienia pozostaje taki sam, jak zabarwienie skórki, na której jest wykonywany.

Czcionka introligatorska, pozwoli Ci to na oddanie zlecenia z ciekawym elementem na okładce przy jednoczesnym zachowaniu jej eleganckiego stylu. Dodatkowo kwestia wcześniej wspomnianego doboru kolorów, pozwala na dopasowanie kolorystyki, do wykonanej przez Ciebie fotorelacji. Taka dbałość o detale z pewnością mile zaskoczy Was czyli naszych klientów.

A jak wygląda sprawa z grawerem za pomocą lasera?

Tutaj napis wypalany jest przez wiązkę światła lasera. Laser „uszkadza” warstwę wierzchnią i tworzy na niej określony wzór. Ukazuje się wtedy kolejna warstwa – znajdująca się pod spodem.

Przy tej technice kolor grawerunku na tkaninie introligatorskiej i eko-skórze w głównej mierze zależy od podkładu. Kolor materiału znajdujący się poniżej barwy wyjściowej decyduje o tym, czy wypalana partia materiału będzie miała taki sam odcień jak poprzednia, czy też będzie się różniła.

W przypadku lasera nie można manewrować kolorami. Jednak kwestia doboru czcionki została tutaj znacznie rozbudowana. O tym, jak zmienia się kolorystyka materiału wyjściowego po grawerunku przy użyciu lasera możecie przekonać się w poniższych zestawieniach.

Technika grawerunku laserem to również możliwość wypalenia wzoru, który będzie Twojego autorstwa. Takie rozwiązania lubi chyba każdy indywidualista.

Jakość wykonanego reportażu, jak również forma, w jakiej go oddajesz, wpływa na Twój wizerunek. Dlatego technika grawerunku może być tutaj bardzo pomocna, ponieważ stwarza możliwość dbałości o szczegóły oraz personalizacji zamówienia.

Jeśli chodzi o kwestię nadruku UV – to sprawa ma się nieco inaczej. W tym przypadku kolor nanoszony jest na oprawę, a nie wypalany. Jest on zatrzymywany i utrwalany na powierzchni zewnętrznej. Żadna partia nie ulega „zniszczeniu”, tak jak miało to miejsce w przypadku lasera. Kolor napisu oraz grafiki zawsze będzie stały.

Uwypuklenie powstałe z farby jest delikatnie wyczuwalne na eko-skórach. Z kolei na tekstyliach nanoszona farba nie daje takiego efektu. Estetyka planowanego tekstu oraz grafiki pozostaje zawsze taka sama dla każdego materiału – dzięki niezwykłej precyzji maszyny.

Jak widać technik nanoszenia napisów na fotoprodukty z, których korzystamy jest kilka. Każdy z Was może znaleźć coś co będzie pasowało do jego stylu. Wszystko uzależnione jest od gustu oraz poczucia estetyki.

 

KONTAKT

KLAPKOWSCY.COM

FOTOGRAFIA & WIDEOFILMOWANIE & FOTOBUDKA & FOTOLUSTRO

 

 KONTAKT@KLAPKOWSCY.COM

TEL. 785 055 890

BIURO/STUDIO: Wisznia Mała, ul.Na Kolonii 8B

NIP: 898 194 34 25, REGON: 383759107

ING BANK: 20 1050 1575 1000 0097 1585 8982

 

 

 

 

Pracujemy na terenie całej Europy w szczególności zachodnio-południowa część Polski.

 

 
NAPISZ DO NAS:

     
    * Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Studio Foto-Video klapkowscy.com Sebastian Kłapkowski 
    Polityka prywatności