Różnice między fotoalbum a fotoksiażka

Czym różni się Fotoalbum od Fotoksiążki? Albo czym różni się Fotoksiążka od Fotoalbumu? Który produkt wybrać? Są to najczęściej zadawane pytanie przez klientów do nas.

Najłatwiejszą do dostrzeżenia różnicą między Fotoalbumem i Fotoksiążką jest inny sposób układania zdjęć. Przy Fotoalbumie zdjęcia są najpierw wywoływane a następnie wklejane na czarne lub białe kart Fotoalbumu. Zapewne nie raz widzieliście stare albumy waszych rodziców babci i dziadków. Tak to właśnie jest Fotoalbum często jeszcze te karty na których są powklejane zdjęcia przekładane są pergaminem. Natomiast Fotoksiązka to zdjęcia drukowane cyfrowo na papierze fotograficznym które tworzą od razu dana kartę Fotoksiążki. Warto zauważyć że Fotoksiążka w odróżnieniu od Fotoalbumu otwiera się na płasko tworząc tym samym jedną wielką rozkładówkę. Miękkie karty Fotoksiążki są łączone przy grzbiecie: nie da się ich rozłożyć na płasko. Grube, sztywne rozkładówki Fotoalbumu wykonywane są jako całość – obie strony powstają z jednego arkusza.

Foto Album

FotoKsiążka

Który produkt wybrać? Na to pytanie nie odpowiemy jednoznacznie co jest lepsze. Wybór pozostawiamy Państwu. Fotoalbum jest na pewno klasyką samą w sobie, która zawsze będzie w modzie i nawet z kilka lub kilkanaście lat nie będzie wstyd go pokazać. Przetrwał tyle lat przetrwa kolejnych kilkanaście lat. Posiada on natomiast pewne ograniczenia przy projektowaniu samych kart na których będziemy naklejać zdjęcia ale za to jesteśmy sami wstanie sobie go wykonać. Fotoksiązki są równie trwałe jak zwykłe Fotoalbumy technika produkcji okładek wygląda tak samo różni się wnętrzem tutaj nie ma ograniczeń w procesie produkcji kart bądź rozkładówek. Jedynym ograniczeniem jest nasza fantazja. Warto zaznaczyć że rozkładówki projektuje się w programach graficznych i tu warto się zastanowić czy posiadamy na tyle wiedzę aby samemu umieć zrobić taki projekt w postaci cyfrowej.

 

KONTAKT

KLAPKOWSCY.COM

FOTOGRAFIA & WIDEOFILMOWANIE & FOTOBUDKA & FOTOLUSTRO

 

 KONTAKT@KLAPKOWSCY.COM

TEL. 785 055 890

BIURO/STUDIO: Wisznia Mała, ul.Na Kolonii 8B

NIP: 898 194 34 25, REGON: 383759107

ING BANK: 20 1050 1575 1000 0097 1585 8982

 

 

 

 

Pracujemy na terenie całej Europy w szczególności zachodnio-południowa część Polski.

 

 
NAPISZ DO NAS:

     
    * Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Studio Foto-Video klapkowscy.com Sebastian Kłapkowski 
    Polityka prywatności