Najczęstsze pytania do fotografa

W tym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania jakie padają na naszych spotkaniach lub poprzez rozmowę telefoniczna z Wami. Postanowiliśmy je podzielić na dwa artykuły dotyczące filmowanie i fotografii. Czemu? Ponieważ inne padają pytania odnośnie fotografii a jeszcze inne dotyczące filmowania. Chociaż są to powiązane ze sobą dziedziny to jednak wiele je różni.

 1. Ile osób od Państwa z firmy będzie na naszym weselu?

Odpowiedz: Wszystko w zależności od usługi jaką Państwo zamawiają. Jeżeli chodzi o fotografie to jest to jeden fotograf chyba że zdecydują się Państwo na dwóch fotografów to będą to dwie osoby. Trzeba Pamiętać ze przy dwóch fotografach cena jest wyższa.

 1. 2. Jak długo Państwo pracujecie na naszym Ślubie i Weselu?

Odpowiedz: Wszystko zależy od Państwa od którego momentu chcą Państwo abyśmy pracowali. Przeważnie zaczynamy pracować od przygotowań do oczepin włącznie czyli mniej więcej do godziny 1 w nocy.

 1. Ile zdjęć od Państwa dostajemy i w jakiej formie i ile zdjęć jest w tym obrobionych?

Odpowiedz: Ilość zdjęć w każdym pakiecie jest mniej więcej taka sama czyli około 1000 szt. Wszystkie zdjęcia zostają poddane obróbce komputerowej pod takim względem jak ustawienie jasności, kontrastu, nasycenia, wyostrzenia. Zdjęcia te oddajemy w formie elektronicznej JPG nagranych na ozdobnym pendrivie. Poza tym od pakietu srebrnego w naszym cenniku zdjęcia też umieszczamy w albumach w postaci fotoksiążek.

 1. Jak długo czekamy na zdjęcia?

Odpowiedz: Tutaj warto zauważyć, że nie zależy to tylko od nas, zależy to od wielu czynników takich jak czy sesje plenerowe robimy w inny dzień niż dzień ślubu jeśli tak to kiedy? Następnie od wyboru przez was opraw do albumów – fotoksiażek, akceptacji projektu fotoksiążek. Im szybciej w\w rzeczy zrobimy tym Państwo szybciej dostana od nas materiał. Natomiast nakładamy na siebie termin, który jest zapisem w umowie i mówi on o 180 dniach roboczych liczonych od otrzymania niezbędnych informacji zwrotnych od was.

 1. Jakim sprzętem Państwo pracują?

Odpowiedz: Używamy pełno klatkowych aparatów firmy Nikon z kilkoma jasnymi obiektywami. Na koniec powiemy to co zawsze mówimy nie sprzęt robi zdjęcia a fotograf, a dobry aparat w rękach profesjonalnego i doświadczonego fotografa może czynić z waszych fotografii cuda.

 1. Co jeśli aparat się zepsuje?

Odpowiedz: Taka sytuacja może się zdarzyć. Ale spokojnie … Profesjonalista powinien mieć zawsze ze sobą dwa aparaty. Jeden główny a drugi dodatkowy. Powinien być przygotowany na nieoczekiwaną sytuację, na przykład zacięcie migawki.

My pracuję w ten sposób: jeden korpus aparatu używam jako podstawowy, drugi mam cały czas pod ręką. Noszę go na ramieniu. Ma założony inny obiektyw – z dużą ogniskową. Dzięki temu, mogę robić zbliżenia stojąc relatywnie daleko od fotografowanych osób. W sytuacji awaryjnej, mogę użyć zamiennie obu korpusów.

 1. Nasz ksiądz chce aby fotograf miał jakieś zezwolenie posiadacie takie uprawnienia?

Odpowiedz: Oczywiście każdy z naszych fotografów i filmowców stosowne zezwolenie posiada i ma ukończony kurs liturgiczny.

 1. Czy musimy podpisywać umowę?

Odpowiedz: Tak umowa jest niezbędna do tego aby my jako firma klapkowscy.com obsługiwała waszą uroczystość. Nie bójcie się tej umowy na spotkaniu każdy punkt umowy omówimy i wyjaśnimy jak coś będzie nie do końca zrozumiałe. Pamiętajcie o jednym umowa jest dla nas, a przede wszystkim dla was zabezpieczeniem.

 1. Jaka jest kwota zadatku?

Odpowiedz: Minimalny zadatek jaki pobieramy przy podpisaniu umowy to kwota 500zł natomiast jaka kwotę wpłacicie w zadatku później jest mniej do zapłaty.

 

KONTAKT

KLAPKOWSCY.COM

FOTOGRAFIA & WIDEOFILMOWANIE & FOTOBUDKA & FOTOLUSTRO

 

 KONTAKT@KLAPKOWSCY.COM

TEL. 785 055 890

BIURO/STUDIO: Wisznia Mała, ul.Na Kolonii 8B

NIP: 898 194 34 25, REGON: 383759107

ING BANK: 20 1050 1575 1000 0097 1585 8982

 

 

 

 

Pracujemy na terenie całej Europy w szczególności zachodnio-południowa część Polski.

 

 
NAPISZ DO NAS:

   
  * Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Studio Foto-Video klapkowscy.com Sebastian Kłapkowski 
  Polityka prywatności