BLOG

Blog #16

Witamy Was nasi czytelnicy, klienci byli i przyszli w tych dziwnych czasach.

Nadszedł czas pandemii na całym świecie. Dotknął on również nas. Odwoływane są śluby wesela i inne uroczystości rodzinne i firmowe. My wyszliśmy na przeciw i postanowiliśmy ten czas spożytkować na inwestycje w siebie. Zaczęło się od marzenia posiadania własnego profesjonalnego studia fotograficznego następnie projekt ale nigdy nie było czasu na realizację i budowę. Wiecznie siedzieliśmy obrabialiśmy montowaliśmy zlecenia które nam powierzyliście. Może to dziwnie zabrzmi ale… było trochę czasu wolnego i postanowiliśmy jedno ze swoich marzeń zrealizować. Zapadła decyzja budujemy studio a to wszystko dlatego aby powiększyć naszą już bogatą ofertę fotografii i filmowania o sesje nie tylko w plenerze ale i w studio. Teraz pogoda nam już nie straszna swoje sesje narzeczeńskie możemy wykonać u nas w studio. Co wy na to? My jesteśmy podekscytowani!!!

Na wyposażeniu posiadamy:

– mechaniczny system wieszania teł o szerokości do 3m

– tła fotograficzne winylowe (scenki) jaki materiałowe (jeden kolor)

– system 4 lamp błyskowych w systemie TTL HSS

– system światła stałego o zmiennej mocy i barwie

– wyzwalacze do lamp błyskowych

– oraz dużo zapału i chęci 😊

Nasza oferta obejmuje zdjęcia portretowe, biznesowe, sesje rodzinne, tematyczne jak i okolicznościowe.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty sesje już od 149zł


Blog #15

Sesja narzeczeńska, fotografia przed ślubna,  zdjęcia narzeczeńskie po co to komu, co to jest takiego i jak sie do tego przygotować.

Trędy i moda ślubna się zmienia z roku na rok to wiemy napewno!!! W tym roku popularne wśrod przyszlych młodych par jest sesja przed ślubna w cywilnym ubraniu inaczej zwana sesją narzeczeńską lub sesją przed ślubną.

Co warto wiedzieć?

Sesja narzeczeńska odbywa się zwykle kilka miesięcy przed ślubem. Dzięki niej poznacie fotografa, który będzie wykonywał dla Was zdjęcia ślubne i weselne. To idealny moment aby sprawdzić czy dokonaliście odpowiedniego wyboru co do fotografa. Podczas tego dnia możecie sprawdzić jak pracuje z wami fotograf czy czujecie sie w jego towarzystwie a przede wszystkim zobaczycie jego efekty pracy. Jeśli to nie będzie to czego chcieliście i czego oczekiwaliście będziecie mieć jeszcze czas, aby wybrać kogoś innego. I nie stracicie niepowtarzalnej okazji na wyjątkowe, szczere i piękne zdjęcia ślubne. Często przyszłe Panny Młode korzystaja z takich rzeczy przy wyborze makijarzystki czy kosmetyczki wykonujac wczesniej probny makijarz, fryzjerki i probnej fryzurze. Czemu nie możnaby było spróbować tego z fotografem. Wiele par umieszcza zdjęcia z takiej własnie sesji narzeczeńskiej do udekorowania później sali weselnej na zaproszeniach albo wyświetla je na weselu w formie pokazu slajdów. Fotoobrazy z takich sesji może stanowić wyjątkowym prezentem weselnym dla rodziców w ramach podziękowań. Sesja narzeczeńska jest zdjęciową próbą generalną przed ślubem.

Gdzie taką sesje zdrobić?

Tutaj decyzja nalezy do was czy wolicie przebywac na lonie natury np parki, lasy, łąki, czy tez wolicie Własne domowe zacisze czyli wasze 4 kąty, a może wolicie wykonac ja w studiu. Decyzja jest wasza Profesjonalny Fotograf poradzi sobie we wszystkich tych sytuacjach. Owszem możecie go zapytac o jego zdanie lub jego pomysły na miejsca ale pamietajcie to Wy musicie wiedzieć gdzie wam bedzie najlepiej.

Ile trwa taka sesja?

Zazwyczaj czas takiej sesji tra okolo 2 godzin nie licząc dojazdów do danych miejsc, bo przecież nie musicie ograniczac sie tylko do jednego parku lub ląki. Najlepszą godzina to zaraz po wschodzie słońca lub zaraz przed zachodem wtedy światlo jest najlepsze a zdjęcia wychodza klimatycznie.

Jak sie ubrać na taką sesję i co warto zabrać?

Na sesję narzeczeńską przede wszystkim powinniście ubrac sie jak na codzień wtedy ona jest naturalna. Możecie również zabrać swoje czworonogi, psy, koty, świnki morskie, kroliki itp. Obecność zwierzaków wywołuje uśmiech i rozładowuje stres. Kiedy skupicie się na nich, zupełnie zapomnicie o tym, że fotograf robi Wam zdjęcia. Co do innych pomysłów pewnie mozna zaszaleś i wziąść ze soba różnego inne dodatkowe rekwizyty jak balony jakieś, zimne ognie bańki itp. Napewno to nie zaszkodzi a byc może wam pomoże.

To co kiedy umawiamy sie na sesję narzeczeńska?


Blog #14

WESOŁYCH ŚWIĄT

Wszystkim byłym, przyszłym naszym klientom i po prostu wszystkim z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy spokoju ducha oraz dużo radości, szczęścia oraz ciepła rodzinnego smacznego jajka, szalonego i wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa życzą

www.klapkowscy.com


Blog #13

 


 

Blog #12

W tym artykule troche po opowiadamy o wykorzystaniu drona na imprezach rodzinnych a w szczegolności na Ślubie i Weselu. Zadajmy sobie pytanie czy wogóle warto wynająć drona na wesele?

Na początek… Witamy po raz pierwszy na naszym Blogu w 2019 roku.

Nasza odpowiedź na pytanie zadane na początku brzmi TAK! warto! Należy jednak pamiętać, że same ujęcia z drona to oczywiście nie wszystko. Warto zadbać również o tradycyjny film, w którym to własnie ujęcia z drona będą stanowić tylko dodatek. Nie da się całego ślubu i wesela nagrać dronem. Ujęcia z drona nadają tzw. hollywoodzki charakter. Kiedyś było to praktycznie nie do wykonania, bo nie było sprzetu lub trzeba bylo wynając helikopter z pilotem oraz operatora kamery a jak już ktoś się decydował na takie usługi byly one bardzo drogie. Dzisiaj w dobie dostępu do wszelakiego nowinek elektronicznych oraz różnego radzaju gadżetów tj. właśnie Drony praktycznie każdy Kowalski może sobie na to pozwolić. Należy jednak pamiętac, że każde takie użądzenie trzeba umieć obsłużyć. Aby było to przede wszystkim bezpieczne i dobrze nagrane potrzebna jest odpowiednia osoba posiadająca uprawnienia oraz z górnej półki sprzęt. Dronem za 200zł czy 300zł tego nie da się dobrze zrobić a napewno nie bylo by to bezpieczne.

W naszej ofercie jest to usługa dodatkowa kosztuje ona 500zł dodatkowo do każdego pakietu. Jest to dodatkowa osoba, odpowiednio przeszkolona i mająca uprawnienia.

W swoich filmach Ślubno Weselnych mamy zawsze nagrane takie ujęcia jak:

 • – Filmowanie Dom Pana Młodego z lotu ptaka
 • – Wyjście Pana Młodego i jego gości wraz z rodzicami
 • – Odjazd Pana Mlodego wraz z krótkim przejazdem do domu Panny Młodej
 • – Podjazd pod dom Panny Mlodej, Pana Młodego
 • – Filmowanie Dom Panny Młodej z lotu ptaka
 • – Wejście Pana Młodego do domu Panny Młodej (przywitanie Pana Młodego i rodziców)
 • – Wyjście z Domu Panny Młodej, Pary Młodej wraz z odjazdem i krótkim przejazem do kościoła
 • – Podjazd pod kościół Pary Młodej wraz z gośćmi
 • – Filmowanie Kościoła z lotu ptaka
 • – Wyjście już nowożeńców z kościoła wraz z gośćmi i rodziną
 • – Życzenia pod kościołenm
 • – Odjazd korowodu Nowożeńców i ich gości na sale weselną
 • – Podjazd na sale wesleną oraz wejście Nowożeńców na sale wraz z gośćmi i rodziną
 • – Filmowanie Sali weselnej
 • – Zdjęcie grupowe

Warto pamiętać iż do wylotu dronem potrzebna też jest pogoda. Wiatr nie stanowi tutaj dużej przeszkody gdyż nasze drony posiadają nadajniki GPS i odpowiednio mocne silniki, które stabilizują lot a dodatkowo kamery które są zamocowane do drona posiadaja gimbale i te ujęcia również stabilizują. Opady deszczu śniegu i burze to jedyna przeszkoda do nie użycia drona. O wylocie drona decyduje operator to on jako osoba po kursach szkoleniach i kwalifikacjach wie najlepiej kiedy gdzie i jak można latać. Zapraszamy do naszej siedziby pokażemy państwu filmy w których wykorzystany byl dron oraz do naszej oferty Filmowania tam w zakładce galeria Video znajdą Państwo filmy z lotu ptaka.


 

Blog #11

Życzenia noworoczne na nowy rok 2019

Szczęśliwego Nowego Roku 2019 aby ten rok nie był gorszy od mijającego roku 2018. Szampańskiej zabawy do białego rana.


Blog #10

Nasze Życzenia Świąteczne kierujemy do Was nasi byli i przyszli klienci!

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy 2019 Rok. W tych wyjątkowych dniach chcemy Państwu życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań


 

Blog #9

Dodatki do naszych Fotoksiążek i Fotoalbumów a właściwie wyjaśnimy na często zadawane przez Was pytanie czym się różni czcionka introligatorska od nadruku uv i graweru laserowego.

Sposobów nanoszenia napisów na okładki naszych fotoproduktów jest kilka. Jakie są zasadnicze różnice pomiędzy tymi technikami? Jaki efekt wizualny dają w praktyce? Odpowiedzi na te, oraz kilka innych pytań znajdziecie w poniższym tekście.

Czcionka introligatorska to chyba jeden z najstarszych sposobów znakowania. Była znana już przed Gutenbergiem. Nazywana jest również tłoczeniem na gorącoze względu na sposób, w jaki jest wykonywana.

Polega na odciśnięciu ustalonego napisu na okładce, przez co powstaje wgłębienie. Kolor wyżłobienia pozostaje taki sam, jak zabarwienie skórki, na której jest wykonywany.

Czcionka introligatorska, pozwoli Ci to na oddanie zlecenia z ciekawym elementem na okładce przy jednoczesnym zachowaniu jej eleganckiego stylu. Dodatkowo kwestia wcześniej wspomnianego doboru kolorów, pozwala na dopasowanie kolorystyki, do wykonanej przez Ciebie fotorelacji. Taka dbałość o detale z pewnością mile zaskoczy Was czyli naszych klientów.

A jak wygląda sprawa z grawerem za pomocą lasera?

Tutaj napis wypalany jest przez wiązkę światła lasera. Laser „uszkadza” warstwę wierzchnią i tworzy na niej określony wzór. Ukazuje się wtedy kolejna warstwa – znajdująca się pod spodem.

Przy tej technice kolor grawerunku na tkaninie introligatorskiej i eko-skórze w głównej mierze zależy od podkładu. Kolor materiału znajdujący się poniżej barwy wyjściowej decyduje o tym, czy wypalana partia materiału będzie miała taki sam odcień jak poprzednia, czy też będzie się różniła.

W przypadku lasera nie można manewrować kolorami. Jednak kwestia doboru czcionki została tutaj znacznie rozbudowana. O tym, jak zmienia się kolorystyka materiału wyjściowego po grawerunku przy użyciu lasera możecie przekonać się w poniższych zestawieniach.

Technika grawerunku laserem to również możliwość wypalenia wzoru, który będzie Twojego autorstwa. Takie rozwiązania lubi chyba każdy indywidualista.

Jakość wykonanego reportażu, jak również forma, w jakiej go oddajesz, wpływa na Twój wizerunek. Dlatego technika grawerunku może być tutaj bardzo pomocna, ponieważ stwarza możliwość dbałości o szczegóły oraz personalizacji zamówienia.

Jeśli chodzi o kwestię nadruku UV – to sprawa ma się nieco inaczej. W tym przypadku kolor nanoszony jest na oprawę, a nie wypalany. Jest on zatrzymywany i utrwalany na powierzchni zewnętrznej. Żadna partia nie ulega „zniszczeniu”, tak jak miało to miejsce w przypadku lasera. Kolor napisu oraz grafiki zawsze będzie stały.

Uwypuklenie powstałe z farby jest delikatnie wyczuwalne na eko-skórach. Z kolei na tekstyliach nanoszona farba nie daje takiego efektu. Estetyka planowanego tekstu oraz grafiki pozostaje zawsze taka sama dla każdego materiału – dzięki niezwykłej precyzji maszyny.

Jak widać technik nanoszenia napisów na fotoprodukty z, których korzystamy jest kilka. Każdy z Was może znaleźć coś co będzie pasowało do jego stylu. Wszystko uzależnione jest od gustu oraz poczucia estetyki.


 

Blog #8

Dodatki do fotoksiążek i fotoalbumów a także okładek pendrivów i płyt cd\dvd\bluray.

W naszej ofercie jak już Państwo przeglądali naszą stronę a wierzę że tak było poza naszymi głównymi usługami jakimi jest Fotografia Ślubna, Filmowanie Ślubów, Wynajem Fotobudek czy też Fotolusta na wszelakiego rodzaju imprezy rodzinne i biznesowe dużą część stanowią produktu uzupełniające takie jak Fotoksiążki, Fotoalbumy, pendrivy personalizowane jaki i dowolny nadruk na płytach. Każdy z tych produktów można wzbogacać o różnego rodzaju dodatki. Poza wyborem formatów danych produktów czyli wielkością czy rodzajem tkaniny tj: eko-skóry, tkaniny introligatorskiej lub okładki zdjęciowej czy też okienek zdjęciowych. W tym artykule może nie będziemy się rozwijać i opisywać co czym jest czym się różni ale wymienimy je i damy krótki opis aby mogli Państwo mieć to zobrazowane.

Po pierwsze… Zaokrąglenia rogów

Nasze albumy i fotoksiążki moga mieć zakończone rozkładówki na ostro oraz ich rogi mogą być zaokrąglone, rys. poniżej

Po drugie… Okucia

Nasze albumy i fotoksiążki mogą mieć zakończenie swoich rogów normalnie gładką tkaniną lub eko-skórą ale również wzbogacone o stalowe okucia w kolorze srebrnym lub złotym, rys. poniżej.

Po trzecie… Obszycia pojedyncze i podwójne

Nasze albumy i fotoksiążki brzegi swoich okładek mogą być obszyte nicią introligatorską różnego koloru. Obszycie to może być pojedyncze jak i podwójne, rys. poniżej

Po czwarte… Papier mat, połysk i metalic

Tutaj chyba nie ma co wyjaśniać papier mat to mat papier połysk to połysk papier metalik to połysk z dodatkiem takiej metalizowanej powłoki, rys. poniżej.

Po piąte… Przekładki

W zależności od upodobań klientów nasze przekładki mogą mieć kolor biały albo czarny, rys. poniżej

Po szóste… Stempel, grawer laserowy, nadruk UV

Czym się różnią te techniki nakładania nadruków i napisów na nasze fotoalbumy, fotoksiązki oraz pendrivy i okładki płyt, rys. poniżej

 


 

Blog #7

Czym różni się Fotoalbum od Fotoksiążki? Albo czym różni się Fotoksiążka od Fotoalbumu? Który produkt wybrać? Są to najczęściej zadawane pytanie przez klientów do nas.

Najłatwiejszą do dostrzeżenia różnicą między Fotoalbumem i Fotoksiążką jest inny sposób układania zdjęć. Przy Fotoalbumie zdjęcia są najpierw wywoływane a następnie wklejane na czarne lub białe kart Fotoalbumu. Zapewne nie raz widzieliście stare albumy waszych rodziców babci i dziadków. Tak to własnie jest Fotoalbum często jeszcze te karty na których są powklejane zdjęcia przekładane są pergaminem. Natomiast Fotoksiązka to zdjęcia drukowane cyfrowo na papierze fotograficznym ktore tworzą od razu dana kartę Fotoksiążki. Warto zauważyć że Fotoksiążka w odróżnieniu od Fotoalbumu otwiera się na płasko tworząc tym samym jedną wielką rozkładówkę. Miękkie karty Fotoksiążki są łączone przy grzbiecie: nie da się ich rozłożyć na płasko. Grube, sztywne rozkładówki Fotoalbumu wykonywane są jako całość – obie strony powstają z jednego arkusza.

Który produkt wybrać? Na to pytanie nie odpowiemy jednoznacznie co jest lepsze. Wybór pozostawiamy Państwu. Fotoalbum jest na pewno klasyką samą w sobie, która zawsze będzie w modzie i nawet z kilka lub kilkanaście lat nie będzie wstyd go pokazać. Przetrwał tyle lat przetrwa kolejnych kilkanaście lat. Posiada on natomiast pewne ograniczenia przy projektowaniu samych kart na których będziemy naklejać zdjęcia ale za to jesteśmy sami wstanie sobie go wykonać. Fotoksiązki są równie trwałe jak zwykłe Fotoalbumy technika produkcji okładek wygląda tak samo różni się wnętrzem tutaj nie ma ograniczeń w procesie produkcji kart bądź rozkładówek. Jedynym ograniczeniem jest nasza fantazja. Warto zaznaczyć że rozkładówki projektuje się w programach graficznych i tu warto się zastanowić czy posiadamy na tyle wiedzę aby samemu umieć zrobić taki projekt w postaci cyfrowej.


Blog #6

Podziękowanie dla rodziców w formie krótkometrażowego filmu to bardzo fajna forma podziękowań.

 Jak wiadomo nie jest to proste zadanie ale warto poświęcić jeden dzień na nagranie takiego film aby wasi rodzice w dniu waszego ślubu poczuli się wyjątkowo i docenieni.

Od czego zacząć?

 – skontaktujcie się z nami aby omówić termin realizacji

 – napiszcie krótki scenariusz. jak to zrobić już podpowiadamy. Musicie wiedzieć przede wszystkim za co chcecie tym rodzicom dziękować. Tutaj należy przygotować od 10-12 haseł tematycznych np. MIŁOŚĆ, RODZEŃSTWO, ZA NIĄ ZA NIEGO, WIARĘ itd… Następnie do tych haseł wymyślić krótki opis sceny np. RODZEŃSTWO – tutaj w parku na ławce będziemy przeglądać w albumie zdjęcia naszych braci i sióstr i po przełożeniu kartki z albumu pokaże sie karteczka z napisem Rodzeństwo.

 – taki gotowy zarys i scenariusz musicie wysłać na emailem

  – następnie musicie zakupić i przygotować wszystkie niezbędne rekwizyty Kartki, Farbki, Flamastry, Balony itp…

 – w wyznaczonym terminie spotykamy się w umówionym miejscu i zaczynamy nagrywanie filmiku. Czas nagrania takiego filmu to od 3-5 godzin.

 – kolejnym etapem jest montaż przez nas nagranego filmu ale zanim to zaczniemy robić wybieramy wspólnie muzykę.

 – po zmontowaniu filmu na tydzień przed weselem gotowy filmik wysyłamy wam w linku do akceptacji.

 – spotykamy się na waszym najważniejszym dniu w życiu czyli weselu i co mamy premierę filmu w którym to wy jesteście głównymi bohaterami. Nie musicie się martwić jak podłączyć się z muzyką do zespołu lub DJ czy załatwiać jakiś projektor czy rzutnik multimedialny. Jesteśmy profesjonalistami mamy to wszystko ze sobą.

Pamiętajcie o jednym Film nie może się opierać na wspomnieniach innych (często pary sugerują się filmikami z sieci) zapominając o własnych przeżyciach. Najlepsze sceny powstają kiedy przekazujemy prawdziwe emocje, wydarzenia, które miały miejsce w naszym życiu.


Blog #5

Fotografia ślubna czy sesja ślubna za granicą to droga sprawa!

Nic mylnego!!!

W dzisiejszych czasach w dobie wielkiej globalizacji świata, ślub cywilny na greckiej wyspie lub sesja plenerowa w Pradze, Barcelonie, Lizbonie, Cyprze, Londynie czy Paryżu wcale nie musi być droga. Ceny biletów lotniczych są dzisiaj stosunkowo tanie a jeszcze zamawiając je stosunkowo wcześnie lub trafiając na promocje tanich linii lotniczych można naprawdę za kilkadziesiąt zł dolecieć w miejsca które wyżej wymieniliśmy. W praktyce, na całość operacji wystarczą nam w zupełności 3 dni (1 dzień przylot / 2 dzień zdjęciowy / 3 dzień wylot). 

Co najlepsze z tego wszystkiego ceny sesji plenerowych za granicą są u nas w tej samej cenie co normalna sesja w Polsce.  1 godzina pracy fotografa 150zł każda kolejna 50zł. Kosztami dodatkowymi jest tylko asystent który pomoże nosić sprzęt po czasem stromych i wysokich klifach pomoże pannie młodej założyć suknie ślubną bo jak wiecie nie jest to łatwe. Reasumując koszt takiej sesji poza granicą naszego kraju może Was kosztować jak dobry weekend w Hotelu ze SPA w Polsce.

To jak jedziemy do Paryża na sesje?


Blog #4

W tym artykule postaramy się wytłumaczyć co to za urządzenia fotobudka i fotolustro na jakie imprezy się one nadają bo nie tylko na ślub i wesele.

Zacznijmy może od Fotobudki bo chyba każdy już na przeróżnych imprezach takich jak ślub, studniówka, półmetek a nawet urodziny widział i sam bawił się przy Fotobudce. Dla tych co nie wiedzą jeszcze co to jest już tłumaczymy. Fotobudka jest to urządzenie przy którym znajdujące się osoby przebierają się w różnego rodzaju akcesoria typu peruki wąsy kapelusze itp. widząc się w ekranie od 12-19 cali. Następnie urządzenie wykonuje serię zdjęć przeważnie są to 3-4 zdjęcia w odstępach ok 10 sekund. Ten czas jest dla gości aby mogli szybko przyjąć nowa pozę lub przebrać się. Tutaj warto się zatrzymać co do samych zdjęć. Fotobudka a właściwie aparat w niej znajdujący się wykonuje zdjęcia portretowe czyli od pasa w górę. Kolejno Fotobudka drukuję zdjęcia a państwo sobie je zabierają.

Jak wygląda sama fotobudka? Przedstawia to poniższe zdjęcie

  

Co do samego urządzenia wymiary jego to mniej więcej 50cm szerokości, 50cm długości i około 150cm wysokości. tak więc nie wiele aby mogło ono stanąć praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Fotolustro co to jest takiego?

Nie będziemy się już tutaj rozpisywać o zasadzie działania tego urządzenia bo zasada działania jest taka sama jak przy Fotobudce z kilkoma różnicami. Aparat znajdujący się w fotolustrze kadruje całą postać a nie jak w przypadku fotobudki od pasa w górę. Przez proces zabawy prowadzą nas komendy głosowe urządzenia oraz dla uatrakcyjnienia zabawy wyświetlane są animacje a to wszystko na 42-60 calowym ekranie lustra.

Jak wygląda sama fotolustro? Przedstawia to poniższe zdjęcie

Wymiary fotolustra są znacznie większe od fotobudki bo 100cm szerokości 80cm długości i 135-150cm wysokości.

Podsumowanie tematu „Fotolustro czy Fotobudka”

+Plusy fotolustra:

+ Świetny wygląd
+ Różnokolorowe podświetlenie LED,
+ Wykorzystanie najnowszych technologii takich jak gigantyczny dotykowy ekran, których samo wypróbowanie to nie lada atrakcja,
+ Mnogość możliwości personalizacji wydruków,
+ Animacje zabawiające gości oraz zachęcające do wykonania zdjęć,

-Minusy fotolustra:

– Czas wykonania zdjęć znacznie większy niż przy standardowej fotobudce, co w przypadku dużej ilości gości może powodować kolejki.

– Wielkość samego urządzenia.

– Cena wynajmu przynajmniej o 200zł droższa za każdą godzinę.

Z naszego punktu wiedzenia Fotobudka świetnie sprawdzi się przy bardzo dużych ilościach gości gdzie trzeba szybko zrobić serię kilku zdjęć dla dużej ilości gości. Dodatkowym atutem są znacznie mniejsze wymiary i z pewnością zmieści się do wszystkich pomieszczeń.


Blog #3

Tak jak obiecaliśmy powstał kolejny artykuł z dziedziny pytania i odpowiedzi tym razem dotyczący Filmowania.

1. Ile osób od Państwa z firmy będzie na naszym weselu?

Odpowiedz: Wszystko w zależności od usługi jaką Państwo zamawiają. Jeżeli chodzi o videofilmowanie to jest to jeden kamerzysta chyba że zdecydują się Państwo na pakiet usług z dwoma operatorami to wtedy cena rośnie o 50% danego pakietu. Usługa dodatkowa w naszej ofercie jest również możliwość filmowania z powietrza wtedy należy doliczyć kwotę 500 zł bo jest potrzebna dodatkowa osoba do obsługi drona.

2. Jak długo Państwo pracujecie na naszym Ślubie i Weselu?

Odpowiedz: Wszystko zależy od Państwa od którego momentu chcą Państwo abyśmy pracowali. Przeważnie zaczynamy pracować od przygotowań do oczepin włącznie czyli mniej więcej do godziny 1 w nocy.

3. W jakiej formie dostajemy gotowy film?

Odpowiedz: Film oddajemy standardowo w jakości FULL HD 50p spersonalizowany na nośnik danych typu pendriv. Długość filmu ustalamy indywidualnie w zależności jaka ofertę Państwo wybiorą reportażową 90-120min czy teledyskową od 15-45min.

4. Jak długo czekamy na zdjęcia?

Odpowiedz: Tutaj warto zauważyć, że nie zależy to tylko od nas, zależy to od wielu czynników takich jak czy mamy jeszcze do nagrania jakieś dodatkowe teledyski które trzeba nagrać w inny dzień niż dzień ślubu np sesję plenerową.

5. Jakim sprzętem Państwo pracują?

Odpowiedz: Używamy aparatów do nagrywania filmów typu VDSLR z wymienną optyką oraz niekiedy z dodatkowym oświetleniem typu led oraz rejestratorami dzwięku. Do płynnych ujęć używamy systemów stabilizacji obrazu typu gimbal i sliderów.

6. Co jeśli aparat się zepsuje?

Odpowiedz: Taka sytuacja może się zdarzyć. Ale spokojnie … Profesjonalista powinien mieć zawsze ze sobą dwa aparaty. Jeden główny a drugi dodatkowy. Powinien być przygotowany na nieoczekiwaną sytuację.

My pracuję w ten sposób: jeden korpus aparatu używam jako podstawowy, drugi również pracuje jako aparat dodatkowy na statywie.

7. Nasz ksiądz chce aby fotograf miał jakieś zezwolenie posiadacie takie uprawnienia?

Odpowiedz: Oczywiście każdy z naszych fotografów i filmowców stosowne zezwolenie posiada i ma ukończony kurs liturgiczny.

8. Czy musimy podpisywać umowę?

Odpowiedz: Tak umowa jest niezbędna do tego aby my jako firma klapkowscy.com obsługiwała waszą uroczystość. Nie bójcie się tej umowy na spotkaniu każdy punkt umowy omówimy i wyjaśnimy jak coś będzie nie do końca zrozumiałe. Pamiętajcie o jednym umowa jest dla nas, a przede wszystkim dla was zabezpieczeniem.

9. Jaka jest kwota zadatku?

Odpowiedz: Minimalny zadatek jaki pobieramy przy podpisaniu umowy to kwota 500zł natomiast jaka kwotę wpłacicie w zadatku później jest mniej do zapłaty.

 


Blog #2

W tym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania jakie padają na naszych spotkaniach lub poprzez rozmowę telefoniczna z Wami. Postanowiliśmy je podzielić na dwa artykuły dotyczące filmowanie i fotografii. Czemu? Ponieważ inne padają pytania odnośnie fotografii a jeszcze inne dotyczące filmowania. Chociaż są to powiązane ze sobą dziedziny to jednak wiele je różni.

1. Ile osób od Państwa z firmy będzie na naszym weselu?

Odpowiedz: Wszystko w zależności od usługi jaką Państwo zamawiają. Jeżeli chodzi o fotografie to jest to jeden fotograf chyba że zdecydują się Państwo na dwóch fotografów to będą to dwie osoby. Trzeba Pamiętać ze przy dwóch fotografach cena jest wyższa.

2. Jak długo Państwo pracujecie na naszym Ślubie i Weselu?

Odpowiedz: Wszystko zależy od Państwa od którego momentu chcą Państwo abyśmy pracowali. Przeważnie zaczynamy pracować od przygotowań do oczepin włącznie czyli mniej więcej do godziny 1 w nocy.

3. Ile zdjęć od Państwa dostajemy i w jakiej formie i ile zdjęć jest w tym obrobionych?

Odpowiedz: Ilość zdjęć w każdym pakiecie jest mniej więcej taka sama czyli około 1000 szt. Wszystkie zdjęcia zostają poddane obróbce komputerowej pod takim względem jak ustawienie jasności, kontrastu, nasycenia, wyostrzenia. Zdjęcia te oddajemy w formie elektronicznej JPG nagranych na ozdobnym pendrivie. Poza tym od pakietu srebrnego w naszym cenniku zdjęcia też umieszczamy w albumach w postaci fotoksiążek.

4. Jak długo czekamy na zdjęcia?

Odpowiedz: Tutaj warto zauważyć, że nie zależy to tylko od nas, zależy to od wielu czynników takich jak czy sesje plenerowe robimy w inny dzień niż dzień ślubu jeśli tak to kiedy? Następnie od wyboru przez was opraw do albumów – fotoksiażek, akceptacji projektu fotoksiążek. Im szybciej w\w rzeczy zrobimy tym Państwo szybciej dostana od nas materiał. Natomiast nakładamy na siebie termin, który jest zapisem w umowie i mówi on o 180 dniach roboczych liczonych od otrzymania niezbędnych informacji zwrotnych od was.

5. Jakim sprzętem Państwo pracują?

Odpowiedz: Używamy pełno klatkowych aparatów firmy Nikon z kilkoma jasnymi obiektywami. Na koniec powiemy to co zawsze mówimy nie sprzęt robi zdjęcia a fotograf, a dobry aparat w rękach profesjonalnego i doświadczonego fotografa może czynić z waszych fotografii cuda.

6. Co jeśli aparat się zepsuje?

Odpowiedz: Taka sytuacja może się zdarzyć. Ale spokojnie … Profesjonalista powinien mieć zawsze ze sobą dwa aparaty. Jeden główny a drugi dodatkowy. Powinien być przygotowany na nieoczekiwaną sytuację, na przykład zacięcie migawki.

My pracuję w ten sposób: jeden korpus aparatu używam jako podstawowy, drugi mam cały czas pod ręką. Noszę go na ramieniu. Ma założony inny obiektyw – z dużą ogniskową. Dzięki temu, mogę robić zbliżenia stojąc relatywnie daleko od fotografowanych osób. W sytuacji awaryjnej, mogę użyć zamiennie obu korpusów.

7. Nasz ksiądz chce aby fotograf miał jakieś zezwolenie posiadacie takie uprawnienia?

Odpowiedz: Oczywiście każdy z naszych fotografów i filmowców stosowne zezwolenie posiada i ma ukończony kurs liturgiczny.

8. Czy musimy podpisywać umowę?

Odpowiedz: Tak umowa jest niezbędna do tego aby my jako firma klapkowscy.com obsługiwała waszą uroczystość. Nie bójcie się tej umowy na spotkaniu każdy punkt umowy omówimy i wyjaśnimy jak coś będzie nie do końca zrozumiałe. Pamiętajcie o jednym umowa jest dla nas, a przede wszystkim dla was zabezpieczeniem.

9. Jaka jest kwota zadatku?

Odpowiedz: Minimalny zadatek jaki pobieramy przy podpisaniu umowy to kwota 500zł natomiast jaka kwote wpłacicie w zadatku później jest mniej do zapłaty.


Blog #1

Jest rok 2018 zdecydowaliśmy się stworzyć i prowadzić Bloga naszej firmy.

Pierwsze pytanie jakie się nasuwa na myśl czego będzie dotyczył nasz Blog? …No własnie, długo się zastanawialiśmy nad tym i doszliśmy do wniosku, że będzie to blog, na którym będziemy zamieszczać artykułu dotyczący naszych nowości jeśli chodzi przede wszystkim o nasze nowe produkty w ofercie jak również ciekawe wydarzenia na których będziemy brali udział. Dlatego już teraz zapraszam  do odwiedzania naszej strony oraz czytania.

Życzymy milej lektury.

 

KONTAKT

KLAPKOWSCY.COM

FOTOGRAFIA & WIDEOFILMOWANIE & FOTOBUDKA & FOTOLUSTRO

 

 KONTAKT@KLAPKOWSCY.COM

TEL. 785 055 890

BIURO/STUDIO: Wisznia Mała, ul.Na Kolonii 8B

NIP: 898 194 34 25, REGON: 383759107

ING BANK: 20 1050 1575 1000 0097 1585 8982

 

 

 

 

Pracujemy na terenie całej Europy w szczególności zachodnio-południowa część Polski.

 

 
NAPISZ DO NAS:

 
 
 
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Studio Foto-Video klapkowscy.com Sebastian Kłapkowski 
Polityka prywatności