BLOG

Blog #1

Jest rok 2018 zdecydowaliśmy się stworzyć i prowadzić Bloga naszej firmy.

Pierwsze pytanie jakie się nasuwa na myśl czego będzie dotyczył nasz Blog? …No własnie, długo się zastanawialiśmy nad tym i doszliśmy do wniosku, że będzie to blog, na którym będziemy zamieszczać artykułu dotyczący naszych nowości jeśli chodzi przede wszystkim o nasze nowe produkty w ofercie jak również ciekawe wydarzenia na których będziemy brali udział. Dlatego już teraz zapraszam  do odwiedzania naszej strony oraz czytania.

Życzymy milej lektury.


Blog #2

W tym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania jakie padają na naszych spotkaniach lub poprzez rozmowę telefoniczna z Wami. Postanowiliśmy je podzielić na dwa artykuły dotyczące filmowanie i fotografii. Czemu? Ponieważ inne padają pytania odnośnie fotografii a jeszcze inne dotyczące filmowania. Chociaż są to powiązane ze sobą dziedziny to jednak wiele je różni.

1.Ile osób od Państwa z firmy będzie na naszym weselu?

Odpowiedz: Wszystko w zależności od usługi jaką Państwo zamawiają. Jeżeli chodzi o fotografie to jest to jeden fotograf chyba że zdecydują się Państwo na dwóch fotografów to będą to dwie osoby. Trzeba Pamiętać ze przy dwóch fotografach cena jest wyższa.

2.Jak długo Państwo pracujecie na naszym Ślubie i Weselu?

Odpowiedz: Wszystko zależy od Państwa od którego momentu chcą Państwo abyśmy pracowali. Przeważnie zaczynamy pracować od przygotowań do oczepin włącznie czyli mniej więcej do godziny 1 w nocy.

3.Ile zdjęć od Państwa dostajemy i w jakiej formie i ile zdjęć jest w tym obrobionych?

Odpowiedz: Ilość zdjęć w każdym pakiecie jest mniej więcej taka sama czyli około 1000 szt. Wszystkie zdjęcia zostają poddane obróbce komputerowej pod takim względem jak ustawienie jasności, kontrastu, nasycenia, wyostrzenia. Zdjęcia te oddajemy w formie elektronicznej JPG nagranych na ozdobnym pendrivie. Poza tym od pakietu srebrnego w naszym cenniku zdjęcia też umieszczamy w albumach w postaci fotoksiążek.

4.Jak długo czekamy na zdjęcia?

Odpowiedz: Tutaj warto zauważyć, że nie zależy to tylko od nas, zależy to od wielu czynników takich jak czy sesje plenerowe robimy w inny dzień niż dzień ślubu jeśli tak to kiedy? Następnie od wyboru przez was opraw do albumów – fotoksiażek, akceptacji projektu fotoksiążek. Im szybciej w\w rzeczy zrobimy tym Państwo szybciej dostana od nas materiał. Natomiast nakładamy na siebie termin, który jest zapisem w umowie i mówi on o 180 dniach roboczych liczonych od otrzymania niezbędnych informacji zwrotnych od was.

5.Jakim sprzętem Państwo pracują?

Odpowiedz: Używamy pełno klatkowych aparatów firmy Nikon z kilkoma jasnymi obiektywami. Na koniec powiemy to co zawsze mówimy nie sprzęt robi zdjęcia a fotograf, a dobry aparat w rękach profesjonalnego i doświadczonego fotografa może czynić z waszych fotografii cuda.

6.Co jeśli aparat się zepsuje?

Odpowiedz: Taka sytuacja może się zdarzyć. Ale spokojnie … Profesjonalista powinien mieć zawsze ze sobą dwa aparaty. Jeden główny a drugi dodatkowy. Powinien być przygotowany na nieoczekiwaną sytuację, na przykład zacięcie migawki.

My pracuję w ten sposób: jeden korpus aparatu używam jako podstawowy, drugi mam cały czas pod ręką. Noszę go na ramieniu. Ma założony inny obiektyw – z dużą ogniskową. Dzięki temu, mogę robić zbliżenia stojąc relatywnie daleko od fotografowanych osób. W sytuacji awaryjnej, mogę użyć zamiennie obu korpusów.

7.Nasz ksiądz chce aby fotograf miał jakieś zezwolenie posiadacie takie uprawnienia?

Odpowiedz: Oczywiście każdy z naszych fotografów i filmowców stosowne zezwolenie posiada i ma ukończony kurs liturgiczny.

8.Czy musimy podpisywać umowę?

Odpowiedz: Tak umowa jest niezbędna do tego aby my jako firma klapkowscy.com obsługiwała waszą uroczystość. Nie bójcie się tej umowy na spotkaniu każdy punkt umowy omówimy i wyjaśnimy jak coś będzie nie do końca zrozumiałe. Pamiętajcie o jednym umowa jest dla nas, a przede wszystkim dla was zabezpieczeniem.

9.Jaka jest kwota zadatku?

Odpowiedz: Minimalny zadatek jaki pobieramy przy podpisaniu umowy to kwota 500zł natomiast jaka kwote wpłacicie w zadatku później jest mniej do zapłaty.


Blog #3

Tak jak obiecaliśmy powstał kolejny artykuł z dziedziny pytania i odpowiedzi tym razem dotyczący Filmowania.

  1.  


Blog #4

W tym artykule pokażemy co to za urządzenia fotobudka i fotolustro na jakie imprezy się one nadają bo nie tylko na ślub i wesele.


Blog #5

Fotografia ślubna czy sesja ślubna za granicą to droga sprawa!

Nic mylnego!!!

W dzisiejszych czasach w dobie wielkiej globalizacji świata, ślub cywilny na greckiej wyspie lub sesja plenerowa w Pradze, Barcelonie, Lizbonie, Cyprze, Londynie czy Paryżu wcale nie musi być droga. Ceny biletów lotniczych są dzisiaj stosunkowo tanie a jeszcze zamawiając je stosunkowo wcześnie lub trafiając na promocje tanich linii lotniczych można naprawdę za kilkadziesiąt zł dolecieć w miejsca które wyżej wymieniliśmy. W praktyce, na całość operacji wystarczą nam w zupełności 3 dni (1 dzień przylot / 2 dzień zdjęciowy / 3 dzień wylot). 

Co najlepsze z tego wszystkiego ceny sesji plenerowych za granicą są u nas w tej samej cenie co normalna sesja w Polsce.  1 godzina pracy fotografa 150zł każda kolejna 50zł. Kosztami dodatkowymi jest tylko asystent który pomoże nosić sprzęt po czasem stromych i wysokich klifach pomoże pannie młodej założyć suknie ślubną bo jak wiecie nie jest to łatwe. Reasumując koszt takiej sesji poza granicą naszego kraju może Was kosztować jak dobry weekend w Hotelu ze SPA w Polsce.

To jak jedziemy do Paryża na sesje?


Blog #6

Podziękowanie dla rodziców w formie krótkometrażowego filmu to bardzo fajna forma podziękowań.

 Jak wiadomo nie jest to proste zadanie ale warto poświęcić jeden dzień na nagranie takiego film aby wasi rodzice w dniu waszego ślubu poczuli się wyjątkowo i docenieni. Od czego zacząć?

  • skontaktujcie się z nami aby omówić termin realizacji

  • napiszcie krótki scenariusz. jak to zrobić już podpowiadamy. Musicie wiedzieć przede wszystkim za co chcecie tym rodzicom dziękować. Tutaj należy przygotować od 10-12 haseł tematycznych np. MIŁOŚĆ, RODZEŃSTWO, ZA NIĄ ZA NIEGO, WIARĘ itd… Następnie do tych haseł wymyślić krótki opis sceny np. RODZEŃSTWO – tutaj w parku na ławce będziemy przeglądać w albumie zdjęcia naszych braci i sióstr i po przełożeniu kartki z albumu pokaże sie karteczka z napisem Rodzeństwo.

  • taki gotowy zarys i scenariusz musicie wysłać na emailem

  • następnie musicie zakupić i przygotować wszystkie niezbędne rekwizyty Kartki, Farbki, Flamastry, Balony itp…

  •  w wyznaczonym terminie spotykamy się w umówionym miejscu i zaczynamy nagrywanie filmiku. Czas nagrania takiego filmu to od 3-5 godzin.

  • kolejnym etapem jest montaż przez nas nagranego filmu ale zanim to zaczniemy robić wybieramy wspólnie muzykę.

  • po zmontowaniu filmu na tydzień przed weselem gotowy filmik wysyłamy wam w linku do akceptacji.

  • spotykamy się na waszym najważniejszym dniu w życiu czyli weselu i co mamy premierę filmu w którym to wy jesteście głównymi bohaterami. Nie musicie się martwić jak podłączyć się z muzyką do zespołu lub DJ czy załatwiać jakiś projektor czy rzutnik multimedialny. Jesteśmy profesjonalistami mamy to wszystko ze sobą.

Pamiętajcie o jednym Film nie może się opierać na wspomnieniach innych (często pary sugerują się filmikami z sieci) zapominając o własnych przeżyciach. Najlepsze sceny powstają kiedy przekazujemy prawdziwe emocje, wydarzenia, które miały miejsce w naszym życiu.


 

Blog #7

 

KONTAKT

KLAPKOWSCY.COM

FOTOGRAFIA & WIDEOFILMOWANIE & FOTOBUDKA & FOTOLUSTRO

 

 KONTAKT@KLAPKOWSCY.COM

TEL. 785 055 890

BIURO/STUDIO: Wisznia Mała, ul.Na Kolonii 8B

BIURO: Wrocław, ul.Nowowiejska 7/4

 
 
 
 

 

 

 
NAPISZ DO NAS: